top of page

Шановні батьки!

     Ваші діти є гордістю нашої школи!  Ми високо цінуємо ваше батьківське піклування, підтримку та небайдуже ставлення до нагальних потреб школи. Сподіваємося, що й надалі спільними зусиллями ми будемо успішно працювати над вирішенням найактуальнішої проблеми сучасності - вихованні майбутньої еліти нашої держави.

     Бажаємо Вам міцного здоров'я, життєдайної енергії, мудрості й терпіння у благородній справі виховання дітей.

Педагогічний колектив школи

     

 

Ми пропонуємо Вашій увазі сторінку, яка зроблена спеціально для Вас. Вона так і називається "Сторінка для батьків".

Wave

ВИ МОЖЕТЕ ЧЕКАТИ ВІД НАШОЇ ШКОЛИ НАСТУПНЕ:

  • доброзичливу атмосферу, яка сприяє участі Вас у якості партнерів в освіті дитини;

  • шанобливе, доброзичливе ставлення з боку працівників школи;

  • своєчасне і грамотне реагування на хвилюючі Вас запитання;

  • інформацію про про те, як допомогти дітям виконувати домашні завдання і підтримувати навчання вдома.

Ваша дитина і наша школа потребують ВАС!

Право на освіту

     Що таке загальна середня освіта та чи є вона обов'язковою?

     Загальна середня освіта - цілеспрямований процес оволодіння систематизованими знаннями про природу, людину, суспільство, культуру та виробництво засобами пізнавальної і практичної діяльності, результатом якого є інтелектуальний, соціальний і фізичний розвиток особистості, що є основою для подальшої освіти і трудової діяльності.

   Громадянам України, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак, забезпечується доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти у державних і комунальних навчальних закладах.

     Громадяни України мають право на здобуття повної загальної середньої освіти у приватних навчальних закладах.

     Відповідальність за здобуття повної загальної середньої освіти покладається на їх батьків, а дітьми, позбавленими батьківського піклування, - на осіб, які їх замінюють, або навчальні заклади, де вони виховуються.

     Які права та обов'язки мають батьки щодо набуття освіти дітьми?

     Виховання в сім'ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.

     На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.

     Відповідно до норм Закону України "Про освіту" батьки та особи, які їх замінюють, зобов'язані:

  • постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;

  • поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної і рідної мови, сім'ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв;

  • виховувати повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського та інших народів, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього середовища, любов до своєї країни;

  • сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу; 

  • виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.

     Держава надає батькам і особам, які їх замінюють допомогу у виконані ними своїх обов'язків, захищає права сім'ї.​

     Батьки або особи, які їх замінюють, мають право:

  • вибирати навчальний заклад для неповнолітніх дітей;

  • обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування навчальних закладів;

  • звертатися до органів управління освітою з питань навчання, виховання дітей;

  • захищати у відповідних державних органах і суді законні інтереси своїх дітей.

     Який порядок зарахування дитини до школи?

     Діяльність закладу освіти регламентується Статутом, який затверджується власником (для державних та комунальних загальноосвітніх навчальних закладів - відповідним органом управління освітою) та реєструється місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування.

     У Статуті закладу освіти зазначається порядок зарахування дитини. За загальним правилом місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за загальноосвітніми навчальними закладами відповідні території обслуговування і до початку навчального року облікують учнів, які мають їх відвідувати. Зарахування учнів до загальноосвітнього навчального закладу проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви батьків, за наявності медичної довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу).

     Наповнюваність класів закладів освіти не повинна перевищувати 30 учнів. У загальноосвітніх навчальних закладах, розташованих у селах, селищах, кількість учнів у класах визначається демографічною ситуацією, але повинна становити не менше п'яти осіб. При меншій кількості учнів у класі заняття проводяться за індивідуальною формою навчання.

bottom of page